Catherine Świątek


Jej przygoda z tańcem i muzyką zaczęła się już w wieku 4 lat, kiedy zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia baletu. Brała lekcje tańca klasycznego w studium baletowym przy szkole
baletowej w Warszawie, ukończyła też ‘’zerówkę’’ w szkole muzycznej, gdzie m.in. brała lekcje śpiewu i gry na fortepianie. Naukę baletu, śpiewu i gry na fortepianie kontynuowała przez kolejnych kilka lat. Następnie próbowała różnych stylów tanecznych mi.in. tanców latynoamerykańskich (Salsa, Merengue, Cha cha, Rumba), Hip hopu oraz tańca nowoczesnego. Poza rozwijaniem umiejętności tanecznych uczyła się także gry w tenisa ziemnego i jazdy konnej. W 2004 roku trafiła na zajęcia z tańca indyjskiego. co zrodziło nieustannie pogłębiającą się fascynację nie tylko tańcem, lecz także kulturą indyjską. Indyjskich tańców ludowych oraz klasycznych (Kathak i Bharatanatyam), a także
tańca filmowego Bollywood uczyła się u Magdaleny Niernsee. Ponadto, brała lekcje Kathaku u Anindity Acharjee. Swoje umiejętności poszerzyła także o podstawy indyjskiej sztuki walki Kalaripayattu.
Przez rok występowała w zespole Magdaleny Niernsee ,,Alapadma’’. Naukę Kathaku
kontynuuje pod okiem Kingi Malec, a Bharatanatyam u Magdaleny Inglot. Sporadycznie podejmuje się nauki innych jako instruktorka, a tańce indyjskie są nieprzerwanie jej największą pasją.

Kasia do perfekcji opanowała tajniki dziewczęcego uroku. Gdy tańczy, widz ma wrażenie, że ma przed sobą nie profesjonalną i zaprawioną w bojach tancerkę, a przepiękną, kruchą istotę, która na naszym świecie znalazła się przypadkiem (ale i na szczęście).