Kalina Duwadzińska

Tancerka i instruktor tańca. Od dziecka pasjonuje ją taniec i kultura orientu. Kilka lat temu połączyła te dwie pasje. Naukę klasycznych tańców indyjskich Bharatanatyam i Kathak oraz tańca filmowego Bollywood rozpoczęła w Polsce u Magdaleny Niernsee. W latach 2005 – 2009 związana z zespołem i szkołą tańca indyjskiego Alapadma. Od 2008 roku kształci się podczas wyjazdów do Indii u Harry’ego Padmana (Chennai) i Kapila Sharmy (Delhi) w zakresie tańca Bharatanatyam i rytmiki karnatyckiej. Cały czas szuka nowych dróg rozwoju i możliwości na wyrażanie siebie tak, by nie zawężać swoich możliwości do jednej techniki tanecznej. Jest członkinią eksperymentalnej klasy tanecznej Alassane'a Wata, gdzie stale rozwija swój warsztat taneczny i instruktorski.

Prywatnie zajmuję się nałogowym pochłanianiem filmów i niekończącym się pisaniem pracy magisterskiej o barokowej poezji religijnej. Taniec jest dla mnie przede wszystkim radością, którą dzielę się z innymi podczas zajęć i pracy scenicznej.

Na scenie Kalina - na co dzień grzeczna niebieskooka dziewczynka - przeobraża się w żywioł ucieleśniony. To tancerka wszechstronnie utalentowana, a do tego nienasycona: szukająca wciąż nowych wyzwań. To również - wbrew blond czuprynie - bezwzględna intelektualistka, z którą nie należy się wdawać w pojedynki słowne.