środa, 8 grudnia 2010

Kinga Malec


Kinga Malec jest tancerką, choreografem i dyrektorem artystycznym Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury IPCC.
Jest absolwentką Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.
Specjalizuje się w tańcach indyjskich, głównie klasycznym północno-indyjskim - kathak, którego uczyła się w Indiach u Pt. Arjuna Mishry (Lucknow), Pt. Birju Maharaja (Delhi) i Nirupamy Rajendry w Abhinava Dance Company (Bangalore).

Współpracuje z artystami takimi jak Dr. Maria Pomianowska, Sandesh Popatkar, Aveneendra Sheolikar, Michał Czachowski i jego zespół Indialucia. Występuje jako solistka oraz z zespołem Mohini. Ma na swoim koncie liczne występy w Polsce, większości krajów europejskich oraz USA, Kolumbii, Surinamie, Gujanie, Francuskiej Gujanie, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Paragwaju, Chile, Peru, Boliwii, Ekwadorze, Turcji, Izraelu, Nigerii, Indiach i Singapurze (Samarpana - The Asian Festival of Classical Dance).  Zwyciężczyni Europejskiego Konkursu Tańca Bollywood 2015 w Niemczech ocenianego przez legendarną choreograf Saroj Khan.

Więcej informacji o Kindze i jej działalności znajdziesz tu

Taniec i śpiew, gra instrumentu i wirtuozeria tali, głębokie przeżywanie opowiadanych historii i filuterny błysk w oku, gdy ma nas czymś zaskoczyć. Kinga kocha taniec i pragnie swoim uczuciem do niego zarazić innych. Przychodzi jej to bez trudu, jako że jest absolutnie zjawiskową tancerką i świetną nauczycielką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz