Zespół

Indian Dance Group MOHINI powstała w 2008 roku.
W jej skład wchodzą: Kinga Malec, Kalina Duwadzińska, Magdalena Inglot, Agnieszka Kalecińska, Joanna Kapica, Dorota Lenart, Aleksandra Miszewska, Małgorzata Gawrońska i Olga Ojkało.
Tancerki razem tworzą, występują i regularnie wyjeżdżają do Indii, gdzie pod okiem uznanych mistrzów (m.in. Kapila Sharmy, Hari Padmana, Pt Arjuna Mishra, Pt. Birju Maharaja, Nirupamy i Rajendry - Abhinava Dance Company) doskonalą się w klasycznych tańcach indyjskich – bharatanatyam i kathak. W repertuarze zespołu znajdują się choreografie klasyczne i półklasyczne; ludowe, oparte na tańcach folkowych pochodzących z różnych rejonów Indii; jak również bollywoodzkie, czyli prezentujące taniec do muzyki filmowej, łączące elementy różnorodnych technik tanecznych.

Tancerki MOHINI są instruktorkami bharatanatyam, kathak oraz bollywood w warszawskich szkołach tańca, prowadzą również regularne warsztaty w całej Polsce. Grupa działa pod patronatem Ambasady Indii w Polsce oraz współpracuje z IPFA (Indo-Polish Friendship Association) i IPCC (Indo-Polish Cultural Comittee).
Misją zespołu jest wzmacnianie stosunków kulturowych z mniejszością indyjską w Polsce. Popularyzujemy zarówno wiedzę o tańcu, muzyce i kulturze Indii wśród polskiej publiczności, jak i narodowe tańce polskie wśród mniejszości indyjskiej.

Indian Dance Group MOHINI ma na koncie wiele występów na prestiżowych festiwalach kulturalnych m.in. na Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur (2012), XIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku (2015) czy podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi (2015; 2016). Gościnnie występowały w Finale 7 edycji Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami, TEDx Warsaw 2017 oraz w indyjskim filmie Shaandaar.
Tancerki prezentowały swoją twórczość m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim i Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
Występowały także z aktorami i gwiazdami indyjskiej sceny muzycznej. Zespół współpracował również z polskimi muzykami Michałem Czachowskim i zespołem Indialucia, Piotrem Malcem, Michałem Rudasiem oraz grupą Lelek przy klipie Hymn do Żywy promującym płytę Brzask Bogów.

Dzięki mediom społecznościowym twórczość grupy cieszy się rosnącą popularnością i uznaniem zarówno wśród Polskiej jak i zagranicznej publiczności.

Facebook: www.facebook.com/MohiniIndianDanceGroup